Hakkımızda

bsl-logo_12112018391ac147b0546456b22cff0000361860
“Diğer ligler yıldız, biz efsaneler yaratırız. Efsaneler Yükseliyor.”

Basketbol Süper Ligi Avrupa’nın en iyi ligi olarak basketbolseverlerin ve tüm Dünya’nın ilgisini çekmektedir. Bizler bu doğrultuda eşi görülmemiş başarılara imza atmaya devam etmek için, Türk Basketbol’nun zengin mirası ve geleneği üzerine inşa edilmiş olan bu ligi daha da ileriye taşımaktayız.

Dünyanın dört bir yanından en iyi oyuncuları kendimize çeken, kulüplere, oyunculara, taraftarlara ve diğer tüm paydaşlarımıza benzersiz bir deneyim sunmaya Avrupa’nın en iyi ligi olarak devam ediyoruz.

Avrupa’nın en iyi ligi olarak taraftarlara sunduğumuz eşsiz deneyimi geliştirmek adına her geçen gün yeniliklere devam ediyoruz. İletişim kanallarımızı her geçen gün daha etkin kullanırken, taraftarlarımızın ligin heyecanına ortak olmaları için geliştirmelere devam ediyoruz.  Uzun zamandır Avrupa Basketbolu’nda liderliği elinden bırakmayan Basketbol Süper Ligi, sahip olduğu her bir takım ile kıtanın en çekişmeli ligi konumundadır. NBA, FIBA Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda büyük başarılara imza atan Dünya çapındaki yıldız oyuncular ve antrenörler efsaneleşmek için BSL’yi seçmeye devam ediyor.

Misyonumuz kıtanın en iyi basketbolunu basketbolseverler ile buluşturarak, sporseverlere ve taraftarlara unutamayacakları basketbol deneyimleri yaşatmak ve dünya yıldızlarını birer efsaneye dönüşürken buna tanık olmalarını sağlamak. Yandaşlarımız ile birlikte yapılacak anlaşmalar ile birlikte Basketbol Süper Ligi’nin Çekişmeli, İlham Verici, Eğlenceli ve Yetenekli yanlarını sporseverler ile buluşturmaya devam edeceğiz.

Avrupa’nın en iyi taraftarları olan sizler, en iyi ligi ve mümkün olan eniyi basketbol deneyimini hak ediyorsunuz. Bizlerde bunu kendimize misyon olarak belirleyip, sizlere bu deneyimi eşsiz bir şekilde sunmaya devam ediyor olacağız.